Redakcja - Zespół Szkół w Damnie

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne

Redakcja

Gazetka szkolna

REDAKCJA  SZKOLNEJ  GAZETKI

OPIEKUN: p. Dorota Rusak

REDAKTORZY:
 Sandra Bańka, Natalia Ciecieląg, Miłosz Czaja, Kamila Dworak, Natalia Kirko,
Olga Klimek, Anna Jancon, Dagmara Ogórczak, Julia Ostrowska, Kuba Schismak, Ania Wojtczyk

Oni będą tworzyć ,,News szkolny"
Dziennikarze w roku szkolnym 2015/2016 

Nazywam się Sandra Bańka. Mam 12 lat. Do koła dziennikarskiego należę od klasy V, tj. 2014 roku. Moim ulubionym sposobem spędzania czasu jest spędzanie czasu z rodziną. W przyszłości chciałabym przeprowadzić wywiad właśnie z nimi. Pragnę pisać o naszych zainteresowaniach, świętach, imprezach szkolnych.

 

Nazywam się Natalia Ciecieląg /pseudonim: Cziczi/. Mam 10 lat. Należę do koła dziennikarskiego od 8 września 2015 roku. Moim ulubionym przedmiotem jest język polski. Interesuję się dekorowaniem wnętrz. W wolnym czasie lubię się bawić lalkami z moją koleżanką, Julką. W przyszlości chciałabym przeprowadzić wywiad z zespołem One Direction. Chciałabym pisać o różnych ciekawych wydarzeniach, np. o konkursach.

 
 

Nazywam się Miłosz Czaja. Mam 11 lat. Należę do koła dziennikarskiego od 8 09.2015 roku. Moim ulubionym przedmiotem jest język polski. Lubię spędzać czas z rodziną. W wolnym czasie wychodzę na dwór. Chciałbym przeprowadzić wywiad  z Cristiano Ronaldo. W szkolnej gazecie chciałbym pisać o sporcie.

 

Nazywam się Kamila Dworak. Mam 10 lat. Do koła dziennikarskiego należę od 8 września 2015 roku. Moim ulubionym przedmiotem jest plastyka, lubię gotować i spędzać czas w kuchni. W przyszłości chciałabym przeprowadzić w wywiad z Igorem Herbutem.
W szkole chciałabym pisać o wycieczkach.

 
 

Jestem Natalia Kirko. Mam 12 lat. Do koła dziennikarskiego należę od 2 dni, od 8 września 2015 roku. Moimi ulubionymi przedmiotami są: język polski, muzyka. Lubię spacery, jeżdżenie na rowerze. W przyszłości chciałabym przeprowadzić wywiad z Sylwią Grzeszczak. W szkolnej gazecie chciałabym pisać o ciekawych wydarzeniach.

 

Nazywam się Olga Klimek, mój pseudonim to Olginias. Mam 10 lat. Należę do koła dziennikarskiego od 8 09.2015 roku. Moim ulubionym przedmiotem jest muzyka. Interesuję się muzyką i medycyną. W wolnej chwili lubię grać w gry z rodzicami.  W przyszłości chciałabym przeprowadzić wywiad z Martiną Stoessel i panią Moniką Targowską.

 
 

Nazywam się Anna Jancon. Na zajęcia dziennikarskie uczęszczam od piątej klasy, od16.09.2014 roku. Moje hobby to  śpiewanie. Najbardziej lubię uprawiać sport. Chciałabym pisać o dyskotekach. Marzę o wywiadzie z panią Michaliną  Drewniak.

 

Nazywam się Dagmara Ogórczak. Mam 12 lat. Do koła dziennikarskiego należę od 1 września 2014 roku. Moim ulubionym przedmiotem jest przyroda, bo się nią interesuję. Wolny czas spędzam przed komputerem, robię bransoletki, breloczki z muliny. W przyszłości chciałabym przeprowadzić wywiad z panem Zbigniewem Mazurem, pisać o świętach, tworzyć wywiady z uczniami, pisać o imprezach, np. andrzejkach.

 
 

Nazywam się Julia Ostrowska. Mam 10 lat. Do koła dziennikarskiego należę od 8 września 2015 roku. Moim ulubionym przedmiotem jest wuef. W wolnym czasie lubię biegać i bawić się z koleżankami. W przyszłości chciałabym przeprowadzić wywiad z prezydentem, Andrzejem Dudą. W szkolnej gazecie chciałabym pisać o muzyce, przyrodzie, sporcie i szkole. Chciałabym przeprowadzić wywiad z panem Dominikiem Kaczmarkiem.

 

Nazywam się Kuba Schismak. Mam 12 lat. Do koła dziennikarskiego należę od 1 września 2014 roku. wolny czas spędzam grając w piłkę nożną, mój ulubiony przedmiot w szkole to w-f. Interesuję się grą w piłkę nożną. W przyszłości chciałbym przeprowadzić wywiad ze sławnym piłkarzem, Cristiano Ronaldo. Pragnę pisać o sporcie.

 
 

Nazywam się Ania Wojtczyk. Mam 10 lat. Do koła dziennikarskiego należę od 8 września 2015 roku. Moim ulubionym przedmiotem jest matematyka, zainteresowaniem zwierzęta. W wolnym czasie lubię przebywać na dworze. W przyszłości chciałabym przeprowadzić wywiady z nowymi nauczycielami. W szkolnej gazecie pragnę pisać o: sporcie, muzyce, przyrodzie.

Pani Dorota Rusak, opiekun szkolnej gazety od 4 lat. Jej pasją jest rozwijanie uczniowskich talentów, zwłaszcza w mówieniu i pisaniu piękną polszczyzną oraz chęci do czytania książek, zwłaszcza pozycji z literatury dla dzieci i młodzieży, które z pasją wyszukuje. W wolnym czasie czyta książki i chodzi na siłownię. Chętnie przeprowadziłaby wywiad z panią Aldona Peplińską.

DZIENNIKARZE NA START!

Od 5 września 2012 roku rozpoczęła działalność grupa dziennikarska, redagująca szkolną gazetę ,,KREDĄ PO TABLICY". W jej skład weszli wytrwali, uparci, dociekliwi uczniowie klasy VI, którzy pod opieką pani Doroty Rusak uczestniczą w kole dziennikarskim.
Młodzi dziennikarze jesienią tego roku zajęli się przede wszystkim redagowaniem artykułów po przeprowadzonych wywiadach: ułożyli, do nich pytania, przeprowadzili rozmowy z uczniami, pracownikami, nauczycielami, dyrekcją szkoły, o czym będzie można przeczytać już wkrótce w jesiennym numerze szkolnej gazety
.


każdy z redaktorów otrzymał legitymacje, upoważniającą do prowadzenia działalności dziennikarskiej w imieniu Zespołu Szkół w Damnie

 

Niezbędne atrybuty dziennikarza? To tradycyjne, takie jak:  długopis, gruby notes, ale i nowoczesne narzędzia pracy, czyli komputer i ,,okno na świat"- Internet.

Praca dziennikarza nie jest łatwa. To nieustająca korekta tekstów, kilkakrotne ich poprawianie, autoryzacja artykułów.
To ciągłe poszukiwanie ciekawych tematów, rozmówców i … proszenie o udzielenie wywiadów.


,,NEWS SZKOLNY” JUŻ OD KWIETNIA 2013 roku

W grudniu 2012 roku redakcja szkolnej gazety ,,KREDĄ PO TABLICY” ogłosiła konkurs dla uczniów Zespołu Szkół w Damnie, polegający na stworzeniu nowego tytułu dla szkolnego czasopisma. Uczniowie na specjalnie przygotowanych kuponach, mogli zgłaszać swoje propozycje, spośród których najtrafniejszymi okazały się:


  • ,,News szkolny” Michała Pyśniaka z klasy IV,

  • ,,Życie szkolne” Sandry Kurczaby z klasy VI,

  • ,,Szkolny świat” Karoliny Petryk z klasy IV,

  • ,,Ze szkołą na Ty” Pauliny Koniecznej z klasy IV,

  • ,,Co nowego słychać w szkole?” Krzysztofa Wilkowskiego z klasy IV,

  • ,,Wesoła szkoła” Hanny Berezowskiej z klasy VI,

  • ,,Szkolny życiorys” Oliwii Formeli z klasy VI,

  • ,,Szkoła nas woła” Dominiki Jancon z klasy VI.

Po burzliwych obradach w redakcji, zwycięskim tytułem okazał się ,,News szkolny”, zaproponowany przez Michała Pyśniaka z klasy IV i taki tytuł  od tej pory będzie nosiła nasza  szkolna gazeta.
1 marca 2013 roku zwycięzcy i pozostali uczestnicy konkursu otrzymali  z rąk opiekuna szkolnej gazetki, pani Doroty Rusak i uczniów koła dziennikarskiego, słodkie upominki.
Na zdjęciach: nagrodzeni uczniowie oraz młodzi dziennikarze z legitymacjami dziennikarskimi, którzy redagują kolejne numery szkolnej gazety.


Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego