II semestr - Szkoła Podstawowa w Damnie

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne

II semestr

Aktualności > Wydarzenia > Archiwum > 2016/2017

BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY

W lutym 2017 roku nasza szkoła nawiązała współpracę  z Fundacją Pomocy Chorym i Dzieciom „Kubuś” z Nałęczowa.
Celem Fundacji jest niesienie pomocy szczególnie potrzebującym tj. chorym, niepełnosprawnym, dzieciom z ubogich rodzin, wykluczonym, bezrobotnym oraz wszystkim znajdującym się w trudnej sytuacji, a także prowadzenie i promowanie wszechstronnej działalności w zakresie ochrony zdrowia oraz prowadzenia i wspierania inicjatyw o charakterze zdrowotnym, edukacyjnym i charytatywnym.

Mając na uwadze bezpieczeństwo przede wszystkim dzieci i młodzieży Fundacja Pomocy Chorym i Dzieciom „Kubuś” od 2010 roku prowadzi akcję pod hasłem „Bezpieczna droga do szkoły”. W ramach tego przedsięwzięcia wszyscy uczniowie naszej placówki otrzymali bezpłatnie zawieszki odblaskowe.

Odblaskowe literki „K” wychowawcy przekazali dzieciom z oddziałów przedszkolnych, uczniom szkoły podstawowej i gimnazjalistom. Dzięki nim nasi podopieczni będą lepiej widoczni na drodze. Wychowawcy, przekazując uczniom zawieszki, przypomnieli zasady bezpiecznego poruszania się po drogach oraz o konieczności  noszenia odblasków.
Każdy uczeń naszej szkoły wie, że zawieszki odblaskowe zwiększają widoczność pieszych uczestników ruchu i rowerzystów.
Dzięki tej akcji wszyscy uczniowie uczęszczający do naszej szkoły świecą odblaskiem i przykładem bezpiecznego zachowania.

Fundacji dziękujemy za współpracę. 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego