II semestr - Szkoła Podstawowa w Damnie

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne

II semestr

Aktualności > Wydarzenia > Archiwum > 2015/2016

„A w sercu na dnie mieć  zwyczajną miłość do muzyki…”
V Wojewódzki Konkurs Piosenki "Rytm i Melodia"

19 marca 2016 roku w Zespole Szkół w Damnie odbyła się piąta edycja Wojewódzkiego Konkursu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Rytm i Melodia” pod honorowym patronatem Wójta Gminy Damnica, Pana Grzegorza Jaworskiego. Konkurs z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem, a w tym roku do wspólnego grania i śpiewania przystąpiło około 200 uczestników (63 wykonawców) z trzech kategorii wiekowych (klasy I – III SP, IV – VI SP oraz gimnazjum). W tym corocznym wydarzeniu oprócz przedstawicieli naszego zespołu, wzięli udział uczniowie z następujących szkół: Szkoły Podstawowej w Damnicy, Szkoły Podstawowej Nr 3 w Słupsku, Szkoły Podstawowej Nr 6 w Rumii, Szkoły Podstawowej Nr 5

w Redzie, Szkoły Podstawowej w Kończewie, Szkoły Podstawowej w Kornem, Szkoły Podstawowej w Gogolewku,  Szkoły Podstawowej w Szczenurzy, Szkoły Podstawowej w Suchorzu, Szkoły Podstawowej w Sycewicach, Szkoły Podstawowej w Wytownie, Szkoły Podstawowej w Łubianie, Szkoły Podstawowej w Kwidzynie, Szkoły Podstawowej w Sadlinkach, Zespołu Szkół w Redzikowie, Zespołu Szkół w Potęgowie, Zespołu Szkół w Wicku, Zespołu Szkół w Ugoszczy, Zespołu Szkół w Łupawie,  Zespołu Szkół w Kamienicy Królewskiej, Gimnazjum w Jezierzycach, Gimnazjum w Starkowie, Gimnazjum w Smołdzinie, Gimnazjum Nr 3 w Słupsku, Gimnazjum Nr 5 w Słupsku, Gimnazjum Nr 4 w Słupsku Gimnazjum Nr 2 w Chojnicach, Gimnazjum w Potęgowie, Gimnazjum w Ustce, Gimnazjum w Łebie, Gimnazjum w Jezierzycach.
Uroczystość rozpoczęła Dyrektor Zespołu Szkół w Damnie, Pani  Joanna Rusak, która przywitała wszystkich zaproszonych gości i uczestników oraz  przedstawiła komisję konkursową. W skład jury weszły Panie: Jolanta Otwinowska, Dorota Duraj, Luiza Sikorska.
Podczas przeglądu młodzi artyści prezentowali zarówno umiejętności wokalne jak i instrumentalne, a ich wspaniałym występom przysłuchiwała się licznie zgromadzona publiczności, w gronie której zasiedli: Wójt Gminy Damnica - Pan Grzegorz Jaworski, Przewodniczący Rady Gminy Damnica - Pan Kazimierz Kozina oraz członek Zarządu Rady Powiatu Słupskiego - Pan Grzegorz Grabowski. Wśród konkursowych utworów można było usłyszeć między innymi: „Familijny blus”, „Rytm i melodia”, „Śpiewam i tańczę”, „Dzieciak postępowy”, „Weź mnie na ręce”, „Eneduerabe swing”, „Drzwi do kariery”, „Gdyby do szkoły chodziły anioły”, „Moje jedyne marzenie”, „Kolorowy wiatr”, „Jesteś lekiem na całe zło”, „Zawsze tam, gdzie Ty”, „Batumi”, „Tyle słońca w całym mieście”. Poziom konkursu był bardzo wysoki jak oznajmiła przewodnicząca jury Pani Jolanta Otwinowska i dość wyrównany, co nie ułatwiło pracy jury.
Na zakończenie przeglądu Pani Joanna Rusak serdecznie podziękowała wszystkim uczestnikom i ich opiekunom oraz wyraziła nadzieję na kolejne spotkanie w przyszłym roku. Bukiet szczególnych podziękowań oraz wyrazy uznania złożyła na dłonie Pani Małgorzaty Kozłowicz, inicjatorki przedsięwzięcia. Ponadto głos zabrała Pani Jolanta Otwinowska (przewodnicząca jury), która zwróciła się do Pani Joanny Rusak, Pani Małgorzaty Kozłowicz oraz Pana Grzegorza Jaworskiego z wyrazami wdzięczności za zorganizowanie tak niezwykłego wydarzenia.


wyniki konkursu na stronie:
Konkursy --> Rytm i Melodia --> Wyniki --> Damno 2016


PRZEDSTAWIENIA PROFILAKTYCZNE  TEATRU „KURTYNA” Z KRAKOWA

W środę, 10 lutego 2016 roku naszą szkołę odwiedzili aktorzy z Teatru „Kurtyna” z Krakowa. Przygotowali oni dla uczniów dwa przedstawienia profilaktyczne. Widzowie z klas 1-5 szkoły podstawowej obejrzeli bajkę profilaktyczną pt. „Z miłości do Serduszka” natomiast uczniowie z klasy 6 szkoły podstawowej i gimnazjaliści spektakl pt. „Bilet do Raju” Spektakl „Z miłości do Serduszka” to arcyzabawna, mądra i pouczająca lekcja wiedzy o zdrowiu i dobrej kondycji fizyczno - psychicznej człowieka. Dzieci poznały tajniki zachowania zdrowej diety, wpływu zajęć ruchowo- sportowych na stan zdrowia, niepożądanych skutków wszelkich szkodliwych dla człowieka uzależnień. Uczniowie otrzymali również zestaw praktycznych wskazówek dotyczących korzystania z mediów elektronicznych o pozytywach płynących z systematyczności nauki i pracy.

Przesłanie spektaklu to także pochwała trudu zbiorowego, szacunku dla Opiekunów, dbałości o język komunikacji i tolerancji dla odmienności etnicznej.
Wartości dydaktyczne i profilaktyczne przedstawienia pt. „Bilet do Raju” to: przyczyny i skutki braku komunikacji w stosunkach dziecko - rodzina; zaburzenia w procesie budowania indywidualnej pozycji w grupie rówieśniczej; problem agresji elektronicznej; przemoc fizyczna i psychiczna w środowiskach szkolnych; profilaktyka używek; zdrowotne i społeczne skutki stosowania środków psychoaktywnych.

Spektakle stanowiły doskonałe połączenie przyjemnego z pożytecznym.

ZABAWA KARNAWAŁOWA 2016
„Miło szaleć, kiedy czas po temu”

W dniu 4 lutego 2016 roku, w godzinach  16.00-18.00, w holu gimnazjum  naszej szkoły odbyła się dyskoteka karnawałowa dla uczniów klas 4-6 szkoły podstawowej i I-III gimnazjum. Przepustką do dobrej zabawy był niecodzienny strój, oryginalny makijaż i niepowtarzalna fryzura. Oczywiście, naszym uczniom nie zabrakło pomysłów na ich wykonanie.   Spragniona zabawy i tańca młodzież bawiła się wyśmienicie. Nad oprawą muzyczną imprezy czuwał DJ Szymon Wiśniewski. Podczas zabawy wybrano Miss i Mistera balu. Powołane przez organizatora jury konkursu, w składzie: P. Katarzyna Kosińska, P. Edyta Klimaszewska-Prędkiewicz, przewodniczący SU szkoły podstawowej Szymon Wiśniewski oraz gimnazjum Natalia Bańka przyznało zaszczytne tytuły.

Spośród uczniów gimnazjum Miss Balu została Karolina Baran a Misterem Karol Piasecki, ze szkoły podstawowej Miss Balu wybrano Klaudię Budka a Mistera Damiana Mrowca. Zwycięzcy otrzymali słodkie upominki i pamiątkowe dyplomy. Organizatorem całej imprezy był samorząd uczniowski wraz z opiekunkami: P. Michaliną Drewniak i P. Natalią Dobosz.
Dwugodzinny maraton tańca, śmiechu i radości dostarczył uczestnikom niezapomnianych wrażeń i emocji…

Następny bal za rok!

SZKOLENIE DLA WOLONTARIUSZY
Jak być wolontariuszem

W dniach 28 i 29 stycznia 2016 roku w naszej szkole odbyło się szkolenie dla wolontariuszy pt. „Jak być wolontariuszem - od pomysłu do realizacji”. W spotkaniu udział wzięli uczniowie z klas II i III gimnazjum. Oprócz wykorzystania tradycyjnych metod szkoleniowych wolontariusze mieli możliwość uczestnictwa w ćwiczeniach aktywizujących oraz elementach warsztatowych bezpośrednio związanych z tematyką szkolenia.
Zajęcia zostały przeprowadzone przez pracownika Regionalnego Centrum Wolontariatu w Słupsku, Panią Monikę Rapacewicz.


LEKCJA PRZYJAŹNI W SPEKTAKLU
„MAŁY CZŁOWIEK W WIOSCE WIELKOLUDÓW”

Dnia 27 stycznia 2015 roku gościliśmy w naszej szkole  aktorów z teatru „Akada” w Suwałkach, którzy przedstawili uczniom klas 1-6 SP spektakl profilaktyczny pod tytułem „Mały Człowiek w Wiosce Wielkoludów”. Była to bajka, opowiadająca o problemach, które napotykają na swej drodze osoby znajdujące się w nowych, tajemniczych miejscach. Ela, Helmut, Dziadzio Władzio, Chochlikozaur, Mirek, Hilek oraz Filek poprowadzili widzów przez magiczną krainę, pełną jabłek oraz dobrej zabawy! To była pouczająca historia, która poruszała bardzo ważny problem odmienności i samotności dziecka w grupie rówieśników. Spektakl ukazywał poprawne relacje między ludźmi i uczył zasad tolerancji. Zgromadzeni w sali gimnastycznej uczniowie klas 1-6 SP oglądali przedstawienie z wielkim zaciekawieniem i zachwytem.


FESTIWAL KOLĘD I KONCERT KOLĘD
Wspólne kolędowanie uczniów i  rodziców

Dnia 19 stycznia 2016 roku, już po raz kolejny w tym roku szkolnym, nasi uczniowie wystąpili na scenie dla swoich rodziców. Chór szkolny pod kierownictwem Pani Małgorzaty Kozłowicz przygotował wiązankę kolęd
i pastorałek. Dla podtrzymania pięknej tradycji
i zacieśnienia szkolnej wspólnoty uczniowie zaprosili do śpiewu obecnych na wywiadówce rodziców. Tego popołudnia w holu gimnazjum w Damnie rozbrzmiewały najpiękniejsze polskie kolędyi pastorałki m.in. „Wśród nocnej ciszy”, „Dzisiaj w Betlejem”, „Pójdźmy wszyscy…”, „Lulajże Jezuniu”, „Gdy śliczna Panna”.

Koncert dostarczył rodzicom wielu wzruszeń, pozwolił oderwać się choć na chwilę od codziennego pośpiechu
i obowiązków oraz spędzić czas w miłej rodzinnej atmosferze.


24. FINAŁ WOŚP

Tegoroczny finał WOŚP odbył się 10 stycznia 2016r. (niedziela). Tym razem Orkiestra zagrała z przeznaczeniem na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom. Jak co roku uczniowie naszej szkoły stanęli na wysokości zadania, zbierając pieniądze jako wolontariusze WOŚP. „Machina” ruszyła już 08 stycznia 2016 roku. W tym roku szkolnym po raz kolejny  do akcji przyłączyły się Samorządy Uczniowskie. W piątek, w Zespole Szkół w Damnie  można było wrzucić datek do puszki 24. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i tym samym wspomóc cele tegorocznej akcji.
W efekcie Szkolnego Finału WOŚP zebrano w postaci datków pieniężnych kwotę: Szkoła Podstawowa - 91,75zł; Gimnazjum - 42 zł. Wielka Orkiestra jeszcze nie raz zagra w naszej szkole.

W dniu Ogólnopolskiego Finału WOŚP nasi wolontariusze ze SKW przy Gimnazjum w Damnie zbierali pieniądze w następujących miejscowościach: w Damnie, Bobrownikach, Dąbrówce, Łojewie, Świtałach i Wiatrowie. Mieszkańcy obwodu naszej szkoły chętnie wspierali tak szczytny  cel, a wolontariusze spotkali się z dużą życzliwością.
Podczas całej akcji udało się zebrać kwotę 2 117,07 zł.


WOLONTARIUSZE 2016 WOŚP:

1. Sandra Kurczaba
2. Wiktoria Staszczuk
3. Aleksandra Müller
4. Izabela Marczak
5. Michał Kołtonowski
6. Oliwia Formela
7. Karolina Gąsior
8. Aneta Gołembowska
9. Natalia Bańka
10. Kinga Sobczyk
11. Karolina Dębek
12. Karol Piasecki
13. Karolina Baran
14. Paulina Pawelczyk
15. Paweł Brzeski
16. Daria Dworak
17. Hanna Berezowska
18. Agata Sobolewska
19. Daria Capar
20. Kamila Jancon


 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego