II semestr - Szkoła Podstawowa w Damnie

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne

II semestr

Aktualności > Wydarzenia > Archiwum > 2013/2014

W ostatnim czasie wydarzyło się:

WYPRAWKI SZKOLNE DLA PRZYSZŁYCH PIERWSZAKÓW
od Operatora Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A.

W  piątek, 27 czerwca 2014 roku, podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego dla klas 0-3 Szkoły Podstawowej w Damnie, odbyło się wręczenie dzieciom rozpoczynającym naukę w klasie pierwszej wyprawek. Każdy maluch otrzymał od Operatora Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. z siedzibą w Warszawie plecak, piórnik oraz worek na buty. Radości dzieci było co niemiara, kiedy dyrektor Zespołu Szkół w Damnie, Pani Joanna Rusak wręczała prezenty od sponsora. W naszej szkole wyprawki otrzymało 43 dzieci. Sponsorowi mówimy DZIĘKUJEMY!

DZIEŃ DZIECKA

W piątek, 30 maja 2014 roku w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Dziecka. Jak co roku, samorządy uczniowskie zorganizowały dzieciom dzień pełen wrażeń.
W dniu święta wszystkich dzieci, maluchy z oddziałów 0-3 szkoły podstawowej z entuzjazmem uczestniczyły
w przygotowanych dla nich zajęciach artystycznych, zabawach na trampolinie, z „chustą animacyjną”
i w turnieju w „dwa ognie”. Tego dnia odbyło się również pasowanie uczniów klasy pierwszej na czytelników biblioteki szkolnej. Na tę okoliczność pierwszaki przygotowały część artystyczną, którą zaprezentowały przed dyrektorem Zespołu Szkół w Damnie, Panią Joanną Rusak, rodzicami, nauczycielami, kolegami i koleżankami z oddziałów „0”. Po złożeniu obietnicy czytelników Pani Dyrektor dokonała pasowania składając przy tym pierwszakom okolicznościowe życzenia.

Gimnazjaliści i uczniowie z klas 4-6 szkoły podstawowej rozpoczęli obchody Dnia Dziecka po trzeciej godzinie lekcyjnej, spotykając się na holu szkoły. Tu odbył się Festiwal Projektów Edukacyjnych oraz konkurs poezji Jana Brzechwy pt. „Brzechowicze prezentują wiersze patrona”. Publiczna prezentacja projektów, realizowanych przez uczniów klas drugich gimnazjum była zwieńczeniem prac siedmiu grup projektowych, które poruszały się w różnych przestrzeniach tematycznych. Uczniowie z nieskrywaną tremą wtajemniczyli
publiczność w arkana swoich osiągnięć w zakresie zrealizowanych projektów: „Każdy może zostać literatem”, „Woda – białe bogactwo”, „Moja gmina w hafcie krzyżykowym”, „Słupsk wielu religii”, „Wskaźnik masy ciała BMI”, „Jan Paweł II wychowawca i przyjaciel młodzieży” i „Sprawność fizyczna uczniów gimnazjum”. Festiwal Projektów dostarczył widowni ogromną porcję wiedzy, a gimnazjalistom pozwolił wykazać się różnymi umiejętnościami i wiadomościami, pokazał ich kreatywność, inicjatywę i zainteresowania.
W konkursie poezji Jana Brzechwy pt. „Brzechowicze prezentują wiersze patrona” wystąpiło sześć uczennic. Komisja konkursowa przyznała I miejsce Natalii Bańce dziewczynce z  klasy szóstej Szkoły Podstawowej za prezentację wiersza pt. „Kwoka”.
Podczas celebrowania Dnia Dziecka uczniowie otrzymali słodkie upominki, każdy mógł wygrać miłą niespodziankę

w loteryjce fantowej, a chętne osoby „zmieniały swoje oblicze” korzystając z usług fantazyjnego malowania twarzy „Możesz być kim marzysz”.
Święto dzieci zostało zakończone przy ognisku konsumpcją smacznych kiełbasek.


XIV POWIATOWY KONKURS ORTOGRAFICZNY KLAS TRZECICH

21 maja 2014 roku w Zespole Szkół w Damnie odbył się XIV Powiatowy Konkurs Ortograficzny Klas Trzecich. Za jego organizację i przeprowadzenie odpowiedzialna była Pani Jadwiga Mazepus.
W konkursie mogło wziąć udział maksymalnie dwoje uczniów z każdej szkoły. Do zmagań z zawiłościami ortograficznymi ojczystego języka przystąpiło 21 uczniów

z następujących placówek: Szkoła Podstawowa w Głobinie, Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce, Szkoła Podstawowa nr 2 w Ustce, Zespół Szkół w Damnie, Zespół Szkół w Damnicy, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Główczycach, Zespół Szkół w Łupawie, Zespół Szkół w Wicku, Zespół Szkół
w Potęgowie, Zespół Szkół w Zagórzycy, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Żelkowie. Uczestnikami byli uczniowie, którzy zajęli czołowe miejsca w konkursie wewnątrzszkolnym.

Naszą szkołę reprezentowało dwóch uczniów z klasy trzeciej: Miłosz Czaja i Patryk Różański.
 Zgodnie z harmonogramem imprezy o godz. 12.30  dyrektor Zespołu Szkół w Damnie, Pani Joanna Rusak serdecznie powitała uczestników oraz towarzyszących im nauczycieli i rodziców otwierając konkursowe zmagania. Następnie uczniowie pisali dyktando, którego tekst o wyprawie w góry zawierał wiele wyrazów z pułapkami ortograficznymi. Ułożone ono zostało przez konsultanta z Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Słupsku.
W oczekiwaniu na werdykt uczestnicy udali się na zasłużony poczęstunek. W tym czasie komisja złożona z nauczycieli reprezentujących szkoły, których uczniowie wzięli udział w konkursie pod przewodnictwem Pani Elżbiety Wild -  konsultanta ds. edukacji wczesnoszkolnej w Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Słupsku, pracowała mozolnie nad wyłonieniem najlepszych.
W tym roku tytuł  „Mistrza Ortografii” zdobyły: Klaudia Bereza, uczennica ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Ustce oraz Katarzyna Dudzik z Zespołu Szkół w Damnicy. Wszyscy laureaci konkursu otrzymali nagrody książkowe i  pamiątkowe dyplomy.
Potyczki z naszym ojczystym językiem to nie lada wyzwanie. Jesteśmy pełni podziwu dla dzieci za chęć zmierzenia się

z ORTOGRAFIĄ.


„W HOŁDZIE MAJOWEJ KONSTYTUCJI” -
223. ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

5 maja 2014 roku odbył się w naszej szkole uroczysty apel upamiętniający 223. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja, regulującej ustrój prawny Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Akademia została przygotowana przez młodzież klasy pierwszej gimnazjum pod kierunkiem nauczyciela historii, pani Jadwigi Dziułko. Uroczystość tę zainicjowało wprowadzenie sztandarów i odśpiewanie hymnu państwowego. Narratorzy przybliżyli uczniom klas IV – VI szkoły podstawowej oraz I – III gimnazjum historyczne fakty dotyczące okoliczności powstawania i znaczenie pierwszej polskiej konstytucji. Poprzez poezję oraz zarys historycznych wydarzeń uczniowie wyrazili dumę oraz uznanie dla patriotycznych dążeń narodu polskiego. Artystycznym dopełnieniem przedstawienia było wykonanie  pieśni patriotycznych: „Tu wszędzie jest moja Ojczyzna", „Polonez trzeciego maja” i  „Pytasz mnie”.
Podniosły i uroczysty nastrój został podkreślony także poprzez odświętne stroje braci szkolnej, biało – czerwone kotyliony i odpowiednią scenografię, w której wyeksponowano symbole narodowe Polski.

FESTYN RODZINNY „ ŻYJ ZDROWO BEZ NAŁOGÓW BĄDŹ SOBĄ”

Zgodnie ze szkolną tradycją 2 maja 2014 roku w godz. 9.00- 13.00 w Zespole Szkół w Damnie miał miejsce festyn rodzinny „Żyj zdrowo bez nałogów bądź sobą” . Impreza odbyła się po raz czwarty i cieszyła  jak co roku dużym zainteresowaniem. O godz. 9.00 oficjalnie powitano licznie zgromadzonych uczestników festynu oraz przybyłych gości:  Wójta Gminy Damnica Pana Grzegorza Jaworskiego, Przewodniczącego Rady Gminy Pana Kazimierza Kozina, dyrektora Centrum Edukacji i Kultury w Damnicy Pana Grzegorza Gurłacza. Patronat nad uroczystością objęła Pani Joanna Rusak dyrektor Zespołu Szkół w Damnie.
Organizatorami przedsięwzięcia byli: dyrekcja, grono pedagogiczne, rodzice i uczniowie Zespołu Szkół w Damnie.
Nagłośnienie oraz namioty udostępniło Centrum Edukacji i Kultury w Damnicy. Wsparcia finansowego udzielił Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Damnicy ze środków Komisji ds. profilaktyki  i rozwiązywania problemów alkoholowych.

Środki finansowe przekazane przez GOPS przeznaczono na zakup nagród dla uczestników turniejów, konkursów i zabaw.
    Tego dnia na uczestników imprezy czekało wiele atrakcji. Ogromnym zainteresowaniem cieszył się turniej siłowo – sprawnościowy o puchar Dyrektora Zespołu Szkół w Damnie przygotowany przez Stowarzyszenie Sportowo Integracyjne Aktywni Damnica,  który prowadził prezes stowarzyszenia Pan Wojciech Wilkowski. W ramach festynu przybyli goście mieli okazję sprawdzić swoje celne oko na specjalnie przygotowanej strzelnicy. Podczas imprezy rozegrany został niezwykle emocjonujący mecz piłki siatkowej. Dla najmłodszych uczestników pikniku przygotowano integracyjne zabawy sportowe. Wśród atrakcji wydarzenia nie zabrakło również występów naszych utalentowanych uczniów. Na scenie zaprezentowali się między innymi laureaci konkursów muzycznych. Przybyli goście mogli obejrzeć pokaz pomocy przedmedycznej w wykonaniu uczniów klasy 3 SP. Dużym zainteresowaniem cieszył się bojowy wóz strażacki Ochotniczej Straży Pożarnej w Damnicy oraz wystawiony sprzęt rolniczy Farm Frites Poland Dwa z Bobrownik i Zakładu Gospodarki Komunalnej w Damnicy. Dla najmłodszych radości było przy tym, co niemiara, bowiem każdy mógł zasiąść za kierownicą tych maszyn. Niesamowitą atrakcją dla dzieci była zabawa w pianie gaśniczej. W powietrzu roznosiła się smakowita woń grillowanych kiełbasek. Punkty gastronomiczne kusiły miłym zapachem i zachęcały do skosztowania przygotowanych smakołyków: przepysznych wypieków domowej roboty, gofrów, zapiekanek, frytek i waty cukrowej. Dla pokrzepienia sił na dalsze harce organizatorzy zapewnili możliwość zakupienia słodkości i napojów ze sklepiku szkolnego. Oferta festynu obejmowała również warsztat rękodzieła -wyroby z masy solnej, stoisko z decoupage i loterię fantową. Niektóre mamy miały problem z rozpoznaniem swoich pociech, które odwiedziły punkt malowania twarzy. W programie była również, licznie oblegana przez najmłodszych trampolina.
    Podczas imprezy panowała miła i pogodna atmosfera. W festynie ogółem wzięło udział ponad 300 osób. Serdecznie dziękujemy wszystkim tym, którzy poprzez swoją obecność oraz zaangażowanie przyczynili się do cudownie spędzonego czasu.


IV TARGI EDUKACYJNE

29 kwietnia 2014 roku uczniowie trzeciej klasy naszego gimnazjum wzięli udział w Targach Edukacyjnych, które zostały zorganizowane przez Zespół Szkół w Damnicy. Podczas spotkania gimnazjaliści mieli okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną szkół ponadgimnazjalnych z terenu miasta Słupska. Ponadto swoje stoisko zorganizowała także Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna ze Słupska oraz Fundacja „Parasol” z Bytowa z ofertą poradnictwa zawodowego dla uczniów i dorosłych. Po wysłuchaniu prezentacji przygotowanych przez  przedstawicieli poszczególnych szkół ponadgimnazjalnych uczestnicy mogli poznać szczegóły ofert. Umożliwiły to indywidualne rozmowy przy specjalnie przygotowanych ekspozycjach.

EGZAMIN GIMNAZJALNY 2014

W dniach 23 - 25 kwietnia 2014 roku uczniowie klas trzecich gimnazjum z całej Polski przystąpili do pisania egzaminów gimnazjalnych. W bieżącym roku szkolnym w naszej szkole swoją wiedzę i umiejętności sprawdzało 23 uczniów. Pierwsza część egzaminu w każdym dniu rozpoczynała się o godz. 9.00 i trwała 60 minut, druga o godz. 11.00 i na jej rozwiązanie młodzież miała 90 minut,  a w przypadku języka angielskiego 60 min.
23 kwietnia trzecioklasiści najpierw rozwiązywali arkusz egzaminacyjny z historii i wiedzy o społeczeństwie, na którym znajdowały się m.in. teksty źródłowe dotyczące historii starożytnej i średniowiecza, symbole religii monoteistycznych, ilustracje zabytkowych budowli oraz pytania związane z ustrojem państwa.

W drugiej części egzaminu uczniowie zmagali się z zadaniami z języka polskiego.

„Ciekawość – ułatwia czy utrudnia życie?" na to pytanie musieli odpowiedzieć w rozprawce, uzasadniając swoje stanowisko przykładami z literatury. Podczas czwartkowych testów, najpierw z przedmiotów przyrodniczych: biologii, chemii, fizyki i geografii następnie z matematyki gimnazjaliści odpowiadali na pytania dotyczące m.in. owadów, dziedziczenia grup krwi, odczytywania układu okresowego pierwiastków, cech środowiska przyrodniczego i gospodarki krajów alpejskich. Podczas pracy z arkuszem z matematyki uczniowie zmagali się z pierwiastkami, rachunkiem prawdopodobieństwa, obliczaniem objętości graniastosłupa - to tylko mały fragment tego, nad czym główkowali gimnazjaliści podczas czwartkowych testów.
Trzeci dzień egzaminów, to część z języka obcego nowożytnego. Nasi gimnazjaliści zdawali egzamin z języka angielskiego na poziomie podstawowym i rozszerzonym, język niemiecki tylko w zakresie podstawowym. W arkuszu na poziomie podstawowym z angielskiego uczniowie musieli uzupełnić tekst ogłoszenia (wstawić rzeczowniki i czasowniki), poprosić kolegę, żeby pożyczył telefon i zareagować na wiadomość o tym, że koleżanka wygrała zawody. Czekamy na wyniki i życzymy jak największej ilości punktów.

ZIEMIA JEST NASZYM DOMEM

W tym roku  Mały Samorząd Uczniowski  Klas 0 – III ogłosił dwa konkursy związane  ze  Świętem Ziemi, pięknem naszej planety i problemami dotyczącymi zanieczyszczania Ziemi. Ogłoszenie wyników nastąpiło na uroczystym apelu z okazji Dnia Ziemi w obecności rówieśników, rodziców, nauczycieli i Dyrekcji naszej szkoły dnia 16.04.2014 r.   
  Pierwszy konkurs dla uczniów pionu I – III polegał na samodzielnym napisaniu listu do Ziemi, w którym należało zadeklarować właściwe postawy wobec przyrody.  

Najpiękniejsze listy napisali :

Miłosz Czaja ( klasa III ) - I miejsce   
Nikola Mrowiec ( klasa I ) – II miejsce  
Ksawery Staszczuk ( klasa III ) - III miejsce

Dodatkowo komisja oceniająca przyznała sześć wyróżnień za twórczy charakter listów. Dyplomy -wyróżnienia otrzymali  Zuzia Kalinowska, Gabryś  Muller, Marcin Bazylczyk, Natalia Buszman, Igor Duralski i Kacper Pawelczyk.
  Nagrodzone listy zostały wyeksponowane na holu II piętra i były chętnie czytane przez wszystkich uczniów naszej szkoły.
  Drugi konkurs ( przyrodniczo-ekologiczny)  sprawdzał wiedzę z zakresu rozumienia działań proekologicznych i przybrał formę Eko- testu. Przystąpili do niego wszyscy uczniowie klas I – III.
  Uczniowie I klasy nie mieli żadnego problemu z udzieleniem właściwych odpowiedzi, dlatego zostali oni nagrodzeni w szczególny sposób – otrzymali  pamiątkowy dyplom z rąk Pani Dyrektor Joanny Rusak, ogromne brawa uznania od rówieśników i upominki dla grupy.
  W klasie II najlepiej test napisali : Natalia Ciecieląg, Meik Kerner, Kay  Kerner, Kacer Pawelczy k i Julia Ostrowska.
 W klasie III największą wiedzą wykazali się: Natalia Buszman, Patryk Różański, Mariusz Szymański, Paweł Patok i Amelia Wutke.  
  Wszystkim nagrodzonym gratulujemy i cieszymy się, że najmłodsi uczniowie Zespołu Szkól w Damnie  kochają naszą Ziemię i pragną mieć  swój udział w ochronie  środowiska, w którym żyją.

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

Pierwszy dzień wiosny uczniowie naszych szkół przywitali bardzo radośnie. Imprezy celebrujące początek nowej pory roku odbyły się 20 i 21 marca 2014 roku. Program obchodów został opracowany przez Samorządy Uczniowskie, które zadbały o to, aby wszyscy spędzili czas w doskonałych humorach.
20 marca w klasach 4-6 szkoły podstawowej i 1-3 gimnazjum pierwsze trzy godziny lekcyjne odbyły się zgodnie z planem zajęć. Następnie uczniowie przystąpili do wspólnej zabawy. W radosnych nastrojach „wyszli z ławek”, by przygotować się do wiosennych konkurencji, które obejmowały przygotowanie najsmaczniejszej i najzdrowszej sałatki owocowej bądź warzywnej oraz wykonanie Marzanny. Ponadto  klasy  rywalizowały między sobą w zawodach sportowych, zorganizowanych przez nauczycieli wychowania fizycznego. Na koniec uroczystości wręczono dyplomy i „wiosenne nagrody”.

z klas młodszych tę wyczekiwaną porę roku przywitali 21 marca 2014 roku. Tego dnia dzieci, pod opieką wychowawców, przygotowywały Marzanny, malowały na szarym papierze plakaty związane z wiosną, uczestniczyły w zabawach wiosennych i tańczyły przy muzyce Pana Janusza Mȕller. Aby tradycji stało się zadość na zakończenie obchodów dnia wiosny wszystkie Marzanny zostały uroczyście pożegnane - spalone na znak, że żegnamy zimę.
Wszyscy bawili się znakomicie, emocji nie zabrakło. Mamy tylko nadzieję, że wiosna rzeczywiście niedługo u nas zagości.
Impreza była doskonałą formą integracji społeczności uczniowskiej.

MIĘDZYNARODOWY KONKURS „KANGUR MATEMATYCZNY”

Dnia 20 marca 2014 roku o godzinie 9.00 uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny 2014”, który odbywa się z inicjatywy Stowarzyszenia Kangourou Sans Frontières w Paryżu. Konkurs przeprowadzany jest jeden raz w roku jednocześnie we wszystkich uczestniczących w nim krajach w sześciu kategoriach wiekowych. Przedsięwzięcie ma na celu popularyzację matematyki wśród uczniów. Według organizatorów, główną umiejętnością badaną przez „Kangura” jest logiczne myślenie, a nie tylko czysta wiedza i znajomość wzorów.
W naszej szkole z zadaniami konkursowymi zmagali się uczniowie w pięciu kategoriach:

  • Żaczek – 6 uczniów klasy drugiej szkoły podstawowej,

  • Maluch – 8 uczniów klasy trzeciej i czwartej szkoły podstawowej,

  • Beniamin – 1 uczeń klasy piątej szkoły podstawowej,

  • Kadet – 4 uczniów klas II gimnazjum,

  • Junior – 2 uczniów klasy III gimnazjum.

Uczestnicy konkursu mieli  75 minut na rozwiązanie matematycznych zadań i łamigłówek. Uczniowie musieli wykazać się dużą wiedzą, umiejętnościami i logicznym myśleniem. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie: Pani Krystyna Grzegorczyk, nauczyciel matematyki oraz Pan Zbigniew Mazur, wicedyrektor Zespołu Szkół w Damnie.  Wszyscy uczniowie bardzo starali się wypaść jak najlepiej. W nagrodę za podjęty trud każdy uczestnik konkursu otrzymał w prezencie breloczek – układankę przestrzenną!
Z niecierpliwością czekamy na wyniki i nagrody.

DZIEŃ ANGIELSKI

17 marca 2014 roku w naszej szkole odbył się Dzień angielski. Z tej okazji nauczyciele języka angielskiego: Pani Michalina Kurzynoga i Pan Siarhei Kaptsiuh zorganizowali dla gimnazjalistów ciekawy konkurs międzyklasowy pt. „ENGLISH DAY IN OUR SCHOOL”.  Podczas przerw śródlekcyjnych, zgromadzeni w holu gimnazjum uczniowie uczestniczyli
w konkurencjach: „DO YOU KNOW THAT SONG?'”, „BEAUTIFUL WORLD - WHERE CAN YOU SEE IT?”, „APPLE BOBBING”, „IRELAND - I LOVE IT”. Klasy z dużym zainteresowaniem włączyły się w rywalizację, gdyż nagrodą były pizze i szóstki  z języka angielskiego.  Po podliczeniu punktów zdecydowanym zwycięzcą okazała się klasa I. Wizualną oprawę tego dnia stanowiły kolorowe plakaty przygotowane przez uczniów w ramach konkursu. Gromki śmiech w holu szkoły był najlepszym dowodem na to, że, uczniowie dobrze  się bawili, niejednokrotnie wykazując się przy tym dużą wiedzą i umiejętnościami.

Dzień Bezpiecznego Internetu

11 lutego 2014 roku obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Bezpiecznego Internetu. W tym roku odbywał się on pod hasłem „Razem tworzymy lepszy Internet”.
Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest
z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku i ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.
W Polsce, od 2005 roku, Dzień Bezpiecznego Internetu organizowany jest przez Fundację Dzieci Niczyje oraz Naukową i Akademicką Sieć Komputerową (NASK) – realizatorów unijnego programu Safer Internet.
W ramach obchodów DBI w naszej szkole  przeprowadzono  dwa konkursy.  W pierwszym z nich 42 uczniów, z klas 4-6 szkoły podstawowej, sprawdziło swoją wiedzę na temat zasad bezpieczeństwa w sieci. W ramach drugiego konkursu dzieci miały za zadanie wykonać plakat pod hasłem: „Bezpieczeństwo w Internecie”.

Prace złożyło 23 uczniów z klas 4-6 szkoły podstawowej i klasy 1 gimnazjum. Plakaty umieszczone na korytarzach szkolnych utrwalały zasady bezpiecznego korzystania z Internetu. Zwycięzcy konkursów zostali nagrodzeni, przez Panią Dyrektor, Joannę Rusak 11 lutego na apelu przygotowanym z okazji DBI. Podczas uroczystości uczennice klasy I gimnazjum zapoznały zebranych z celem obchodów oraz przedstawiły prezentację multimedialną na temat bezpieczeństwa online. Wiedza jest bowiem najlepszą ochroną przed zagrożeniami „czyhającymi”
w sieci.
Koordynatorem przedsięwzięcia  była Pani Krystyna Grzegorczyk.

BAL KARNAWAŁOWY DLA NAJMŁODSZYCH
Jak karnawał, to karnawał

Tradycją naszej szkoły jest organizowanie w okresie karnawału balu dla dzieci z klas O-III. W tym roku impreza odbyła się 17 stycznia 2014r.  o godzinie 10:00 Dyrektor Zespołu
Szkół w Damnie, Pani Joanna Rusak dokonała uroczystego otwarcia balu i życzyła wszystkim uczestnikom udanej zabawy. W radosnych nastrojach, przy muzyce Pana Ryszarda Pałuckiego, rozpoczęto zabawę.
Na sali balowej przystrojonej balonami były kolorowe korowody, tańce w kółku, w parach, indywidualnie - każdy tańczył jak umiał. Atmosfera była fantastyczna, wszyscy świetnie się bawili przy dźwiękach karnawałowej muzyki.  Kreatywność dzieci i rodziców w przygotowaniu strojów okazała się ogromna. Na parkiecie pląsały urocze wróżki, księżniczki, rycerze, motylki, diabły, Spider Mani i wiele innych barwnych postaci z kreskówek i bajek wraz ze swoimi wychowawcami i rodzicami.  Imprezę uatrakcyjniono licznymi, ciekawymi konkursami, w czasie których śmiechu było co nie miara.

Rodzice przygotowali swoim pociechom słodki poczęstunek. Na zakończenie balu o godzinie 12:00  Pani Dyrektor ogłosiła wyniki konkursu na „Króla” i „Królową balu”. Zaszczytny tytuł „Króla balu”  przypadł Mariuszowi Szymańskiemu z klasy III, natomiast „Królową balu” została Julia Ostrowska, uczennica klasy II. Po koronacji przez Panią Dyrektor para królewska zatańczyła wspólny taniec.
Koordynatorem przedsięwzięcia była Pani Brygida Ostrowska a Rada Rodziców przy Zespole Szkół w Damnie sponsorowała muzykę i nagrody dla królewskiej pary.

DYSKOTEKA KARNAWAŁOWA

16 stycznia 2014 roku, w ostatnim tygodniu przed feriami, odbyła się  w naszej szkole dyskoteka karnawałowa dla klas starszych szkoły podstawowej oraz gimnazjalistów. Organizatorami i pomysłodawcami imprezy były Samorządy Uczniowskie wraz z opiekunami. Starsi uczniowie tańczyli
w holu gimnazjum, zaś klasy IV – VI bawiły się na pierwszym piętrze szkoły.   O wyjątkowości tej imprezy zdecydował fakt, że był to bal kostiumowy gdzie mile widziane były wszelkiego rodzaju przebrania. Trzygodzinny maraton tańca, śmiechu
i radości w blasku migających i kolorowych świateł, dostarczył uczestnikom niezapomnianych wrażeń i emocji. DJ Sebastian Gorlikowski w szkole podstawowej i DJ Maciej Müller
w gimnazjum zabawiali uczniów najlepszymi hitami, przy których wszyscy żwawo ruszali do tańca. W trakcie trwania dyskoteki w gimnazjum odbył się konkurs na najciekawszy kostium karnawałowy. Wśród uczniów szkoły podstawowej natomiast wybrano Miss i Mistera. Zwycięzcy uczniowie zostali nagrodzeni.


 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego